Jelenlegi hely

Mezős sporteredmények a 2017/18-as tanév első felében

Tisztelt Olvasók! Kedves Diákok!

Sportolóink az idei tanév első felében már nagyon sok, kiemelkedő eredménnyel gazdagították iskolánk sikerlistáját! Hadd ismertessek néhányat ezek közül az eredmények közül a teljesség igénye nélkül:

Az Atlétika Ügyességi Csapatbajnokság megyei versenyén leány és fiú magasugró csapatunk is az első helyen végzett, a leányok kvalifikálták magukat az országos döntőbe is! A csapatok tagjai: Krasznai Anna 12.A, Herman Nikolett 10.C, Láncos Laura 10.C, Janzsó Dominika 10.C, Karosi Gergely 12.C, Major Róbert 12.C, Bocskai Marcell 12.B, Bali Dominik 11.B, Kánnár Máté 10.C.

A Duatlon Országos Döntőben Varga Nóra (9.C) a 8. helyen végzett.

Kosárlabda sportágban fiú csapatunk megyei 3. (Karosi Gergely, Major Róbert, Nith Balázs, Katona Martin 12.C, Faragó Zsolt 12.B, Egervári Bence 12.A, Lovkó Gergő 11.C, Tóth Mátyás, Ziegler Tibor Simon 10.C, Faragó Krisztián, Csom Péter 9.C). Leány csapatunk megyei 1., országos elődöntő 2. hely (Zsámár Lili, Scheiber Eszter 11.A, Kovács Rebeka, Kötő Luca, Szőlősi Csenge 9.A, Bársony Virág 12.B, Marton Eszter 12.C, Sánta Sára 10.A, Rozs Renáta 10.B, Szabó Kata 10.C).

B33 kosárlabda sportágban leány és fiú csapatunk is aranyérmet nyert a megyei fordulóban és ezzel az országos elődöntőbe jutott (Zsámár Lili 11.A, Kovács Rebeka, Kötő Luca, Szőlősi Csenge 9.A, Karosi Gergely 12.C, Tóth Mátyás 10.C, Faragó Krisztián 9.C, Lovkó Gergő 11.C). Az országos elődöntőben a fiúk a legjobb nyolc közé jutottak, ott a későbbi győztes Körmend állította meg őket. A lányok minden mérkőzésüket nyerték, így az első helyen jutottak az országos döntőbe!

Kézilabda leány csapatunk a megyei döntőn első lett, az országos elődöntőn a negyedik helyen végzett (Bársony Virág 12.B, Herman Nikolett, Kele Tímea, Szabó Kata 10.C, Kovács Dóra, Szmodics Dóra 10.B, Neumann Kinga, Soós Lilla 11.A, Vígh Emese 12.A, Ács Gabriella 11.C).

Úszás megyei döntőjében az alábbi eredményeket érték el tanulóink: Patak Letícia (12.A) 100 m mell 1., Varga Dominika (11.A) 100 m gyors 1., 100 m pillangó 2., Böröcz Martin (10.C) 100 m pillangó 1., 100 m mell 1., Koma Bence (10.A) 100 m mell 3., Ziegler Tibor Simon (10.C) 100 m gyors 4. hely. 4x50 m gyorsváltóink egyaránt a 3. helyen végeztek: Egry Miléna (11.A), Patak Letícia, Krasznai Anna (12.A), Varga Dóra (10.C), illetve: Karosi Gergely (12.A), Klepács Milos (12.B), Koma Bence, Ziegler Tibor Simon. Az első helyezettek képviselhetik iskolánkat az országos döntőben!

Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak!